Vyhľadávanie

Názov nehnuteľnosti:
Nehnuteľnosť na:

Región:

Typ nehnuteľnosti:

Pre Vás

Novinky

Hypotekárna Kalkulačka

výška úveru:
EUR
úroková sadzba: % p.a. doba splácania: rokov

Užitočné linky

Garantovaná investícia v cestovnom ruchu

[pridané: 05.12.2014]

Najbohatší a najúspešnejší ľudia investujú značnú časť svojich prostriedkov do nehnuteľností. Ideálne do takých nehnuteľností, ktoré dokážu svojou hodnotou pre ľudí a spoločnosť ako takú generovať stály príjem.

Rekreačné nehnuteľnosti sú bezosporu takýmito nehnuteľnosťami. Aby mohlo byť investovanie do tohto typu nehnuteľností dlhodobo úspešné, musí zvládnuť jedno úskalie. To spočíva v sezónnosti cestovného ruchu na Slovensku a schopnosti danej nehnuteľnosti dosahovať pre investora zaujímavé výnosy. Každého majiteľa rekreačnej nehnuteľnosti bude teda zaujímať, koľko nocí v roku sa dokáže jeho nehnuteľnosť vyťažiť. A samozrejme za akých podmienok. Je viac ako zrejmé, že každodenné vyťažovanie rekreačnej nehnuteľnosti je veľmi náročné na čas a tiež na financie, ktoré je potrebné zainvestovať do reklamy aby turisti „našli“ práve tú Vašu nehnuteľnosť. Investovanie do nehnuteľnosti v HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA dáva ale ešte inú možnosť! Predaj rekreačných objektov v HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA (chatiek a apartmánov) je aktuálne jediným predávaným realitným projektom na Slovensku, ktorý ponúka kupujúcim garantovaný výnos a to vo výške 5% z nadobúdacej kúpnej ceny. Garancia spočíva v uzatvorení nájomnej zmluvy, kde prenajímateľom je investor a nájomcom je Tatry mountain resorts, a.s., najsilnejšia spoločnosť aká kedy v cestovom ruchu na Slovensku podnikala. V Tatrách a Liptove zrealizovala za posledné roky hneď niekoľko významných a celému regiónu prospievajúcich investícií. V praxi to znamená, že investora nemusí zaujímať, či do jeho objektu prišlo v lete (1.6.-30.9.) 10, 20, 100, či 10000 turistov. On svoj výnos dostane ako prenájom svojej nehnuteľnosti aj keby sa v nej neubytoval nikto, a to iba za 4 mesiace v roku! Zvyšných 8 mesiacov (1.10.-31.5.) môže svoju chatku, či apartmán využívať sám alebo ho poskytne svojej rodine, známym alebo zamestnancom.

Veľmi zaujímavé na tejto investícii je, že môže byť prístupná aj človeku s bežným príjmom. Ak ako nádejný investor nemám k dispozícii voľných 65 345,28 €, nemusím ešte vešať hlavu. Mám minimálne tieto dve možnosti:

 Príklad 1 (investujem s využitím úveru):

Mám vlastné prostriedky na investovanie v sume 40.000,- €. Kúpna cena chatky vybranej z 20 zľavnených chatiek vo variante „B“ je  65.345,28 €  s DPH. Požičiam si na kúpu ešte 25.345,28 €. Budem to splácať 10 rokov, ročne po 3.012,12 € (pri úroku 3,59% p.a. a úvere na 10 rokov vychádza mesačná splátka 251,01€). Spoločnosť TMR, a.s. garantuje po dobu 5 rokov výnos 5% z kúpnej ceny chatky, čo je pri kúpe tejto chatky 3.267,26 € ročne, pričom spravovať ju bude od 1.6 – 30.9. počas roka. To znamená, že ak odrátam splátky úveru, každý rok mi zvýši 255,14 €. Zvyšné mesiace je chatka k dispozícii mne ako majiteľovi. K tomu je bonus na 5 rokov 1  SKI PASS a 1 AQUA PASS grátis. To znamená, že každý rok si vyberiem 1 osobu, ktorá bude mať lyžovačku vo Vysokých aj Nízkych Tatrách grátis. A navyše aj kúpanie v Aquaparku TATRALANDIA. V prípade spokojnosti, môžem po 5 rokoch predĺžiť zmluvu s TMR a.s. na ďalších 5 rokov a znova budem mať pokryté výdavky na splácanie úveru.

Čo je veľmi dôležité, som majiteľom chatky v turisticky najzaujímavejšej časti Slovenska a  mám k dispozícii počas celej dĺžky spolupráce s TM,R a.s. SKI a AQUA PASSY pre dve osoby.

Kupujúci môže využiť ktorúkoľvek banku, ktorá po zriadení záložného práva (všetky kupované rekreačné objekty majú „čistý“ list vlastníctva, t.j. bez záložných práv) poskytne úver zaručený rekreačnou nehnuteľnosťou. My sme však pre našich zákazníkov pripravili produkt, ktorého úroková sadzba je 3,59% p.a. a to pre každého! To pri rekreačných nehnuteľnostiach rozhodne nie sú každodenné podmienky. Samozrejme, ak kupujúci založí inú nehnuteľnosť (dom, byt) tak úroková sadzba môže byť ešte podstatne nižšia.

 

Príklad 2 (investujem so spoluinvestorom):

Mám vlastné prostriedky na investovanie v sume 32.700,- €. Kúpna cena chatky vybranej z 20 zľavnených chatiek vo variante „B“ je  65.345,28 €  s DPH. Nájdem si človeka, ktorý by chcel investovať podobne ako ja do cestovného ruchu v jeho „slovenskej Mekke“. Každý z nás zloží po 32.672,64 €. Spoločnosť TMR, a.s. garantuje po dobu 5 rokov výnos 5% z kúpnej ceny chatky, čo je pri kúpe tejto chatky 3.267,26 € ročne, pričom spravovať ju bude od 1.6 – 30.9. počas roka. To znamená, že každý rok si so svojím spoluinvestorom rozdelíme po 1633,63 €. Zvyšné mesiace je chatka k dispozícii mne a môjmu spoluinvestorovi, prípadne ju môžeme ďalej nechať vyťažovať TMR, a.s.. K tomu je bonus na 5 rokov 1  SKI PASS a 1 AQUA PASS grátis. To znamená, že každý rok si určíme osobu, ktorá bude mať lyžovačku vo Vysokých aj Nízkych Tatrách grátis. A navyše aj kúpanie v Aquaparku TATRALANDIA. V prípade spokojnosti, môžeme po 5 rokoch predĺžiť zmluvu s TMR a.s. na ďalších 5 rokov a znova budeme mať jediné starosti – a to príjemné každoročné delenie výnosu a benefitov (SKI PASS a AQUA PASS).

Pri každej investícii je dôležité zvažovať aj investičné riziko. Garantovaný výnos vo forme nájomnej zmluvy od lídra na trhu cestovného ruchu na Slovensku je najnižšia možná hranica rizika pri investovaní do cestovného ruchu bez nutnosti ďalších časových a finančných investícií. Rozhodne takúto investíciu vrelo a úprimne každému z čitateľov odporúčame.

Pre viac info a rezervácie nás prosím neváhajte kedykoľvek kontaktovať.            

Mgr. Dušan Štric

Výkonný riaditeľ RK SPIRIT

Úvod Vyhľadávanie Poradňa Kontakt Pre investorov Ochrana osobných údajov Zaregistrujte sa Copyright © 2010, RK SPIRIT, s.r.o.