Región

Vyhľadávanie

Názov nehnuteľnosti:
Nehnuteľnosť na:

Región:

Typ nehnuteľnosti:

Pre Vás

Novinky

Hypotekárna Kalkulačka

výška úveru:
EUR
úroková sadzba: % p.a. doba splácania: rokov

Užitočné linky

Región Liptov

Jedinečný región na severe Slovenska, pre ktorý je charakteristická malebná rozmanitosť prírody na malom území, kontrast vysokých štítov a zelených lúk a pasienkov, ktoré vytvorili predpoklad pre najväčšie prírodné ihrisko zábavy na Slovensku. Ochrana lesov a prírodných krás v Národných parkoch dáva Liptovu záruku "zeleného" regiónu s čistou prírodou.

MESTÁ REGIÓNU

Centrom Liptova je Liptovský Mikuláš, ktorého propagačný slogan znie „mesto pre všetkých (občanov, podnikateľov, návštevníkov i turistov), mesto, ktoré žije a kde sa dobre žije“.

Mesto Ružomberok je bohaté na národné i kultúrne pamiatky. Samostatná centrálna časť mesta je vyhlásená za pamiatkovú zónu.

Liptovský Hrádok, najmenšie mesto liptovského regiónu, mesto s čarokrásnou prírodou pri sútoku Belej s Váhom, ktoré Vám ponúka pestrú ponuku služieb s možnosťou adrenalínového vyžitia sa vodákov, skialpinistov, horolezcov.

AKTIVITY V REGIÓNE

Pešia turistika a cykloturistika v lete, ako aj zjazdové a bežecké lyžovanie (SKI Jasná) v zime patria k najčastejším magnetom pre návštevníkov Liptova. Ak k tomu prirátame podzemné bohatstvo vo viacerých verejnosti prístupných jaskyniach a početné pramene liečivých minerálnych a termálnych vôd (Aquapark Tatralandia, Thermal park Bešeňová) ako aj vodnú nádrž Liptovská Mara, je prírodný obraz Liptova takmer dokonalý.

Celý región je bohatý na historické pamiatky, kúrie, kaštiele a hrady (Liptovský Hrádok) z rôznych historických období. Vo viacerých obciach na Liptove sa možno dodnes stretnúť s pamiatkami ľudovej architektúry patriacich medzi kultúrne dedičstvo UNESCO (Vlkolínec, Prybilina). Jedinečný drevený kostol vo Sv. Kríži je jednou z najväčších drevených stavieb v Európe.

Úvod Vyhľadávanie Poradňa Kontakt Pre investorov Ochrana osobných údajov Zaregistrujte sa Copyright © 2010, RK SPIRIT, s.r.o.